Dijital Arşiv Nedir?

Kağıtların rafa  kalktığı, konforun yaşamınızda yer aldığı bir dünyaya ne dersiniz? Cevabınız evetse, dijital arşiv hizmetinin öncü yeniliklerine gelişimine ve kolaylığına göz atmalısınız. Dijital arşiv nedir? Faydaları hakkında yeterince bilgi sahibi misiniz? İşte tüm detaylar.

Dijitalleşmiş arşiv, modern dünyanın dinamiklerini teknolojiyle harmanlayan çok kullanışlı bir uygulamadır. Çalışma alanınızın ihtiyaçları analiz edilerek oluşturulan dijital arşiviniz, erişilebilirliği ve sağladığı hız sayesinde iş yaşamınıza önemli bir dokunuşta bulunur. Yetkisiz erişimleri engelleyn dijital arşiv sisteminde, dilediğiniz belgeye istediğiniz her an ulaşmanız mümkündür. Modern çağın dijital sekreteri olarak konumlandırılan sistem, tüm dökümanlarınızı güvenle muhafaza eder. Size de dijitalin keyfini sürmek kalır.

Sayısal Arşiv Sistemi Sayesinde;

 • Dijital Arşiv Nedir

  Sayısal Arşiv

  Belgeleriniz dijital hale getirilerek elektronik ortama aktarılır. Kurumsal tüm süreçlerde bilginin aktarımı ve paylaşımı hız kazanır. Dolayısıyla kurumsal içeriklerinizi daha rahat bir biçimde yönetebilirsiniz.

 • Orijinal kopya kullanımından, dolayısıyla kağıt masrafından ve israfından tasarruf edersiniz. Ayrıca arşiv belgeleriniz çok daha uzun yıllar, hiçbir detayına zarar gelmeksizin, güvenle korunur. Sadece orjinal kopyası değil, dijital koyası da sayısal arşiv sayesinde yetkilendirme sayesinde güvenle korunur.
 • Seçtiğiniz tüm belgeleriniz dijital arşiv olarak bulut ortamıda depolanır. Bu anlamda daha geniş bir depolama imkanına ulaşırsınız ve depolama maliyetinden tasarruf edersiniz.
 • Hayati önem taşıyan belgelerinizi çalıntı, kayıp ya da doğal afet gibi olumsuz durumlara karşı güvenle koruma imkanı bulursunuz. Dilediğiniz zaman erişebildiğiniz için, belgelerinizin taşınma sorunu da ortadan kalkmış olur. 
 • Belge ödünç sistemi sayesinde, orjinal kopyanın kime ne zaman verildiğini takip edebilirsiniz.
 • Kağıt israfından arındığınız için doğaya, insana ve çevreye daha uyumlu bir iş modeli ile ilerlersiniz.
 • İsme, numaraya ve anahtar kelimeye dayalı arama sistemi sayesinde belgelerinize daha hızlı şekilde ulaşabilirsiniz. Karmaşık evrakların arasında boğulmaktan kurtulursunuz, zamanınız ve enerjiniz cebinizde kalır.
 • Herhangi bir formattaki verileriniz (medya verileriniz, videolarınız, fotoğraflarınız, negatifleriniz) dijitalde durur ve hepsini görüntülemek için tek bir yazılım kullanırsınız.

Dijital arşiv yöntemi; okunabilirlik, hız, güvenlik ve daha pek çok açıdan iş sürecinizi kolaylaştırır. İşleriniz daha etkin biçimde ilerler, size de bu konforun tadını çıkarmak kalır.
Sayısal Arşiv’i hemen denemek ve/veya demo görmek isterseniz hemen bize ulaşın.

About Sayısal Arşiv

Sayısal Arşiv Yönetim Sistemi bir Mobinva Ltd Şti ürünüdür. Sayısal arşiv ve servis büro hizmetlerine yıllarını vermiş birikimli ve eğitimli bir kadroyla 2015 yılında faaliyete başlamış ve 2015 1. çeyrekte 100+ müşteriye ulaşmıştır. Bilgi ve Belgenin yönetimine, güvenliğine ve erişebilirliğne önem veren, kullanıcı odakli ve mevzuata bağlı çalışmayı ilke edinmiş bu kadroyla belgelerinizi, dokümanlarınızı ve diğer dijital verilerinizi güvenle saklar, dilediğiniz yerden ulaşırsınız.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *