Modern dünya değişiyor, iş yaşamına yepyeni bir soluk geliyor!

Son günlerin hız kazanan teknolojisi dijital arşiv, iş alanlarında daha az yer daha çok konfor sloganıyla ilerliyor. Fiziksel arşiv kavramını tarihe gömmeye hazırlanan yenilik, işlerini hızlandırmak ve daha modern bir çizgiyle sürdürmek isteyen kullanıcıların büyük ilgisini topluyor!

Modern iş dünyasının en büyük problemlerinden biri fiziksel arşivlerin çok fazla yer kaplaması ve ekstra maliyet yaratması… Patronlar giderlerin artışından şikayet ederken, çalışanlar da kaybolan ya da yıpranan evrakların teminini sağlarken büyük enerji kaybediyor. Bilgisayar teknolojisinin her geçen gün gelişmesi sayesinde bu zorluklar tarihe karışıyor. Dijital arşiv kavramı, dijital dönüşümü de beraberinde getiriyor!

Gelişen teknoloji dünyası, iş sahasını da daha konforlu bir alana dönüştürüyor. Mesai sürecinde fazlasıyla yorulan çalışanlar, çalışmayı kolaylaştıran yenilikler sayesinde bir nebze nefes alma imkanı buluyor. Dijital arşiv de bu öncü ve sıradışı yeniliklerden biri… Dijital arşiv sayesinde çalışma alanının ihtiyaçları daha belirgin biçimde analiz edilebiliyor. Tüm dökümanlar daha kolay ve hızlı şekilde erişilebilir hale getiriliyor. Fiziksel arşiv ortadan kaldırılarak, ofiste yerden tasarruf sağlanıyor. Tozlu rafların arasında saatlerini harcamak zorunda kalmayan çalışanlar, birkaç tıklama sayesinde diledikleri evraklara ulaşabiliyor.

İş yaşamında dijital devrim!

Dijital arşiv, teknolojinin en yeni imkanlarından beslenen bir değişim olarak ofis yaşamına sızıyor. Belgeleri tek tek arayarak kaybedilen zaman, iş gücü ve bütçe; yerini büyük bir kolaylığa bırakıyor. İş yönetiminin bilincinde olan herkesin ilgisini çeken dijital arşiv sistemi, çalışma sürecinin çok daha hızlı ilerlemesine olanak tanıyor.

Dijital arşiv, modern çağın krizlerine ayrıcalıklı bir ışık tutuyor. Yer kaybını önleyerek fiziksel kargaşayı sona erdirirken, dökümanların zamanla yıpranmasının da önüne geçiyor. Bu sayede maliyetler de önemli ölçüde düştüğü için, patronlar yeni sistemi kolaylıkla benimsemiş görünüyor.

Dijital arşiv sisteminde zaman ve mekan sınırı yok!

İstenilen yerden istenilen zamanda ulaşılabilen dosyalar sayesinde iş görüşmeleri gözle görülür biçimde hız kazanıyor. Üstelik aynı anda birden fazla kişinin dökümanlara ulaşabilmesi özelliği sayesinde, gereksiz vakit kaybı da sona ermiş oluyor. Bu yöntem, işleri hızlandırdığı ve etkin kıldığı kadar doğa ve çevre dostu olma özelliğiyle de farkını ortaya koyuyor. Giderek azalan ormanlara karşın, dijital arşiv iş yaşamı gibi genel yaşam çerçevesine de sağlıklı bir yaklaşımda bulunuyor. Tüm bu özellikleri ve çok daha fazlası sayesinde memnuniyet yaratan dijital arşiv yöntemi, ofis yaşamının vazgeçilmezleri arasına yerleşmeye başladı bile…

Mobinova Bilişim de bu yeniliği şirketlerin bünyesine hızlıca entegre ederek ön plana çıkıyor. Kağıt israfının önüne geçmek isteyen Mobinova, verileri raflarda değil disklerde saklarken, dünyanın akciğerleri olan ağaçları da koruma altına almayı hedef sayıyor.

Mobinova Bilişim‘in genel müdürü Tufan Barış Yıldırım; pek çok kurumun henüz tam anlamıyla dijital yazışma sistemine geçmediğinin farkında… Fakat güvenilir, doğaya ve insana uyumlu, hızlı, tasarruflu ve pratik bir yöntem olan dijital arşivin tanınırlığı da gün geçtikçe ivme kazanıyor. Özel sektörde yoğun ilgi gördüklerini ifade eden Yıldırım, kamu kurumları kadar özel sektörün de dijital dönüşüm ihtiyacına ustalıkla yanıt verdiklerini ifade ediyor.

Zaman değiştikçe verinin saklanabilirliği ve işlenebilirliği de form değiştirmeyi sürdürüyor. Tüm bunlardan ilham alarak ilerleyen Mobinova Bilişim, kurumların gelecekle ilgili kararlarında geçmiş verilerden beslenmesi gerektiğinin altını çiziyor. Verilerin bir arada, ilişki halinde ve kolay ulaşılabilir olması gerektiğini belirten Tufan Barış Yıldırım; dijital arşiv sisteminin dijital dönüşümün habercisi olduğunu da ifadelerine ekliyor…

About Sayısal Arşiv

Sayısal Arşiv Yönetim Sistemi bir Mobinva Ltd Şti ürünüdür. Sayısal arşiv ve servis büro hizmetlerine yıllarını vermiş birikimli ve eğitimli bir kadroyla 2015 yılında faaliyete başlamış ve 2015 1. çeyrekte 100+ müşteriye ulaşmıştır. Bilgi ve Belgenin yönetimine, güvenliğine ve erişebilirliğne önem veren, kullanıcı odakli ve mevzuata bağlı çalışmayı ilke edinmiş bu kadroyla belgelerinizi, dokümanlarınızı ve diğer dijital verilerinizi güvenle saklar, dilediğiniz yerden ulaşırsınız.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *