Aliağa Ticaret Odası (ALTO), İzmir Kalkınma Ajansı’nın (İZKA) desteği ile “Kağıtsız Oda Kesintisiz Hizmet” projesi kapsamında faaliyete geçirmeyi planladığı “Dijital Arşiv” hizmet alım ihalesini sonuçlandırdı.

ALTO ile özel bir bilişim firması arasında imzalanan protokolün ardından açıklama yapan ALTO Genel Sekreteri Takdir Yarış, proje kapsamında yaklaşık 150 bin sayfa belgenin dijital ortama aktarılmasıyla büyük bir tasarruf ele edeceklerini söyledi.

Üye aidat ödemeleri, oda sicil kaydı ve faaliyet belgesi, oda sicil ihale belgesi ile ticari ikametgah belgesi alımının internet üzerinden temin edilebileceğini belirten Yarış, “Proje ile birlikte oda arşivi ve sahip olduğumuz veriler dijital ortama aktarılacak ve Elektronik Belge Yönetim Sistemi’ne (EBYS) geçilerek yürütülen işler daha verimli şekilde takip edilecek ve hizmetlerimiz hızlanacak. Bu sayede dokümanların kağıda basılması, kopyalanması, dosyalanarak arşivlenmesi işlemlerinde harcanan emek, zaman ve masrafların en aza indirgenmesi, kağıtsız ofis ortamı oluşturulması, arşiv güvenliğinin sağlanması ve üyelere sunulan hizmetlerin hızlanması sağlanacak” diye konuştu.

Yarış, bu çalışmayla birlikte oda olarak kamu kurumlarıyla protokol imzalayarak kurumlar arası yapılacak yazışma ve hizmet sunumlarıyla, bürokrasiyi de azaltmayı hedeflediklerini sözlerine ekledi.

 

İhale sonuç duyurularına şuradan ulaşabilirsiniz:

http://www.alto.org.tr/tr/component/content/article/65-duyurular/375-29052015-tarihli-hale-sonuc-bildirimi.html
http://www.alto.org.tr/tr/component/content/article/65-duyurular/374-05052015-tarihli-hale-sonuc-bildirimi.html

 

 

About Tufan Barış Yıldırım

1989 Adıyaman doğumlu, yıllarını yazılıma ve dijitalleştirmeye harcamış, 2015 yılında sayisalarsiv.com'u kurarak hem yöneticilik hem de arşiv araştırmacılığı yapmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *