gaziosmanpasa-belediyesi-ebys Gaziosmanpaşa Belediyesi vatandaşa hizmet açısından büyük kolaylık getiren E-İmza uygulamasına geçti. Vatandaşa hizmeti en hızlı şekilde yapma amacıyla oluşturulan uygulama, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta’nın katıldığı bir programla tanıtıldı.
Gaziosmanpaşa Belediyesi, E-İmza uygulamasına geçiş ile Çağrı Merkezi ve Beyaz Masa’nın yeni hizmet birimlerinin de açılışını gerçekleştirdi. Törene Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, Belediye Birim Müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. E-İmza uygulamasını yaptığı sunumla vatandaşlara bizzat anlatan Başkan Usta, “Teknolojinin hızla geliştiği dönemde vatandaşlarımızın bu gelişmelerden faydalanabilmesi için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.
Burada halka en hızlı şekilde, en doğru bilgiyi en şeffaf bilgiyi nasıl verilebileceğinin çalışmasını hizmete sunduklarını belirten Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, “Buraya gelen her bir vatandaşımız belediyenin birimlerine ulaşmadan, bir müdürü, bir başkan yardımcısını ya da belediye başkanı aramadan kendi talebini buradaki personelimize ileterek tamamen sanal ortamda bütün bilgiler bizlere iletilmekte ve her müracaatı her talebi biz anında bilgisayar ekranında görebilmekteyiz. Aynı zamanda bu bilgilerin ne kadar kısa sürede ya da ne kadar bekleyerek sonuçlandırıldığını da birebir takip edebilme imkanına sahibiz” dedi.
Başkan Hasan Tahsin Usta, “Bugünden itibaren belediyemizde bir başka uygulamayı da hizmete sokuyoruz. Belediyemizin tüm müracaatlarını sanal ortamda yapmış olduğumuz dijital arşiv çalışmalarıyla birlikte uygulamaya sokmuş olduk. Buraya gelen her bir vatandaşımız ister belediyeye herhangi bir şikayette herhangi bir talepte bulunma düşüncesinde ve niyetinde olsun isterse belediyenin herhangi bir birimiyle ilişkili bir talepte bulunsun, her bir talebini burada giriş katımızdaki ofislerimizde karşılayabilmekte. Aynı zamanda bütün bu bilgilerin sonucunu geri dönüşümünü geri takip edebilmekte. E- imza ile birlikte bizler de burada doğrudan vatandaşımıza hizmet verebilmeyi çok daha etkin bir şekilde takip edebilme imkanı bulmaktayız. Aynı zamanda bütün vatandaşlarımızın şikayetlerinizde çağrı merkezlerimize ulaşan bilgilerini, taleplerini de ya da bir başka şekliyle mail ortamında, telefon yoluyla SMS yoluyla, ya da bir başka şekliyle bize ulaşan bilgileri sistemimize entegre ederek direk ilgili personelimize eriştirerek o sorunun çözümü ile ilgili geri dönüşümü de yine kendilerine sağlamaktayız” şeklinde konuştu.
Vatandaşların sanal ortamda her türlü sorununu çözüme kavuşturacağını ifade eden Usta, “Doğal olarak buradaki tek hedefimiz uygun bir mekanda vatandaşlarımızı ağırlayabileceğimiz bir ortamda onlara bütün hizmetleri en hızlı bir şekilde doğru ve nitelikli bir hizmet olarak sunabilmeyi hedefledik. Bundan sonra belediyemize gelen bütün taleplerin sanal ortamda ve hızlı bir şekilde çözümüne geriye dönüş saylayacak bir şekilde uygulamaya sokmuş olacağız” diye konuştu.
(İHA)

About Tufan Barış Yıldırım

1989 Adıyaman doğumlu, yıllarını yazılıma ve dijitalleştirmeye harcamış, 2015 yılında sayisalarsiv.com'u kurarak hem yöneticilik hem de arşiv araştırmacılığı yapmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *